Świat bez Odpadów – projekt firmy Coca Cola

Obecnie chyba już nikt nie ma wątpliwości co do tego, że śmieci są problemem na naszej planecie. Niestety zanieczyszczenie jest bardzo duże. Na szczęście podejmowane są coraz to nowsze inicjatywy, które mają na celu ograniczenie zanieczyszczenia. Standardem jest segregacja odpadów – wystarczą tylko odpowiednie worki foliowe, aby segregować śmieci już we własnym gospodarstwie domowym. Okazuje się jednak, że to jeszcze nie wszystko. Jest sporo innych inicjatyw, które zasługują na uwagę.

Tym razem skupimy się na akcji promowanej przez znany na całym świecie koncern Coca Cola – chodzi o program Świat bez Odpadów. Program ten bazuje na dwóch filarach; segregacji odpadów i ich recyklingu oraz wprowadzeniu nowego standardu opakowań na całym świecie. Docelowo na rynek mają zostać wprowadzone opakowania, które w 100% nadają się do recyklingu. De facto oznacza to, że ma powstać swego rodzaju obieg zamknięty, który zapobiegnie trafianiu szkodliwego plastiku do środowiska naturalnego.

Warto zaznaczyć, że koncern naprawdę konsekwentnie realizuje kolejne kroki mające na celu realizację programu. Co istotne, Coca Cola postawiła na współpracę z organizacjami, które specjalizują się w ochronie środowiska. A to jeszcze nie wszystko. Na uwagę zasługuje także fakt, że koncern wspiera samorządy, wdrażając kroki mające na celu edukowanie mieszkańców, a także zbudowanie infrastruktury, która umożliwi efektywną zbiórkę odpadów przeznaczonych do recyklingu.

Już latem 2018 rozpoczęto konkretne działania – to właśnie wtedy miała miejsce ogólnopolska akcja „rePETa”, która przeprowadzona została przy pomocny Fundacji Nasza Ziemia. W ramach akcji konkretne gminy otrzymały specjalne pojemniki na odpady. Na pojemnikach nadrukowano informacje o tym, co można wyprodukować z dobrze posegregowanych śmieci. W nacyzm tylko kraju a akcji bierze udział bardzo wiele samorządów. Warto jednak zaznaczyć, że Coca Cola działa na większą skale. Akcje, które mają propagować recykling odpadów, zostały z inicjatywy koncernu uruchomione na wszystkich kontynentach.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *