Zalety opakowań foliowych

Opakowanie foliowe są bardzo popularne. To w zasadzie nic zaskakującego, ponieważ są tanie, praktyczne, a przy tym lekkie i szczelne. Opakowania foliowe sprawdzają się w wielu sytuacjach. Ze względu na fakt, że możecie nabyć worki i rękawy foliowe z folii o różnej grubości, tak naprawdę są to opakowania uniwersalne, które przydadzą sie zarówno w gospodarstwie domowym, jak i w przedsiębiorstwach reprezentujących różne branże.

Na początek warto podkreślić, że opakowania foliowe, zarówno worki HDPE, jak i worki LDPE, są neutralne dla środowiska naturalnego. Jak to możliwe? Polietylen można poddać recyklingowi i wykorzystać ponownie. Co ważne, surowiec ten nie traci na jakości w procesie przetwarzania. Aby jednak wykorzystać potencjał worków foliowych, trzeba zużyte worki wrzucać do odpowiednich kontenerów. Segregacja odpadów to klucz do ich prawidłowego recyklingu.

Dlaczego właściwie warto używać na co dzień foliowych opakowań? Przede wszystkim są one odporne na wilgoć, poza tym są szczelne. Nic zatem zaskakującego w tym, że folia tak często jest używana zarówno w branży spożywczej, jak i gastronomicznej. Także i w domu możesz użyć foliowych opakowań do przechowywania żywności. Dzięki zastosowaniu folii, przedłużysz świeżość produktów spożywczych.

Ze względu na swoją wodoodporność i elastyczność opakowania foliowe wykorzystywane są także w wielu innych sektorach. To właśnie w folii przechowuje się produkty tekstylne, a także szeroko pojmowane materiały budowlane. Opakowania foliowe można z powodzeniem zastosować wielokrotnie, poza tym są odporne na uszkodzenie i zabrudzenia – w wielu branżach wykorzystuje się je z tych względów częściej niż klasyczne opakowania z tektury. Foliowe opakowanie nadają się znakomicie także do przechowywanie wszelkiego rodzaju produktów sypkich.

Dużym atutem folii jest fakt, że można z niej wyprodukować bardzo różne opakowania. Dużą popularnością cieszą się oczywiście tradycyjne worki i torby foliowe. Jednak warto podkreślić, że przydatne mogą okazać się także rękawy foliowe oraz praktyczna folia stretch, która przyda się chociażby do zabezpieczenia produktów na palecie magazynowej.