Jak zamienić zwykły worek foliowy w markowe opakowanie?

Gładki woreczek foliowy często stosowany jest jako estetyczne opakowanie na niewielkie elementy dla majsterkowiczów, elektroniczne akcesoria, ale także ciasteczka, bakalie, przyprawy, cukierki i inne pyszności. Takie połączenie prezentuje się doskonale. W dodatku folię można łatwo oznakować. Kluczem jest dobór odpowiedniej grafiki.

Jak oznakować woreczek foliowy?

Woreczki foliowe mogą być oznakowane na wiele sposobów. Możliwe jest znakowanie bezpośrednio na powierzchni folii lub zastosowanie tekturowego dodatku. Z pewnością to ostatnie rozwiązanie prezentuje się świetnie, w przypadku naturalnych lub ekologicznych produktów.

Dobór materiałów, kolorów i grafiki powinien być uzależniony od strategii marketingowej. Jeśli stawiasz na proste, surowe aranżacje, zastosuj tekturę niebarwioną. Również czcionka i ewentualne nadruki powinny być utrzymane w neutralnych kolorach. Jeśli natomiast wybierasz raczej estetykę chwytliwą, mocno wyróżniającą się, postaw na kolory i błyszczące wykończenie. To, jaki kolor wybierzesz także jest niezwykle istotne. Jeśli marka stosuje określoną gamę kolorystyczną, wybór nie będzie trudny. Jeśli nie, warto zapoznać się z symboliką kolorów.

Czerwona barwa uznawana jest za tą najbardziej zachęcającą, gdy chodzi o zakupy. Fiolet i głęboki granat sprawdzają się w przypadku produktów luksusowych. Z kolei kolor żółty kojarzy się z czymś nowoczesnym i po prostu… przykuwa uwagę. Z kolei biel i czerń to strzał w dziesiątkę, jeśli kierujesz ofertę do osób ceniących klasykę i elegancję. Nie mniej istotny jest jednak wspomniany już projekt graficzny.

Markowe opakowania foliowe

Projekt graficzny musi idealnie wpasowywać się w plan identyfikacji wizualnej marki. Nie tylko kolory, ale również czcionka i zdobienia muszą być w pełni dostosowane. Oczywiście, należy również odpowiednio wyeksponować logotyp marki.

Najlepiej oznakowane opakowania plastikowe są uzupełnieniem kampanii reklamowej. Jeśli więc w reklamach firma prezentuje symbol marki, maskotkę, postać – symbol ten powinien pojawić się także na opakowaniu. Dzięki temu produkt stanie się łatwo rozpoznawalny, nawet w zestawieniu z pełnymi półkami produktów konkurencyjnych marek. Niezależnie od branży, chwytliwa grafika zawsze się sprawdzi. Nudne, pozbawione oryginalności opakowania nie sprawdzą się, nawet jeśli identyfikacja wizualna jest utrzymana w prostym stylu. Chodzi o to, by się wyróżnić i przyciągnąć uwagę!

W przypadku doboru grafiki, podobnie jak jest to z dopasowaniem kolorów, należy wziąć pod uwagę grupę docelową. Klasyczne lub dekoracyjne czcionki i dodatkowe ozdoby z pewnością będą odpowiednie w przypadku produktów luksusowych. Natomiast najprostsze rozwiązania sprawdzą się, gdy chodzi o elementy dla mechaników czy elektronikę.

Jakościowe worki foliowe, idealne jako opakowania, zakupisz w Argra w okolicach Wrocławia. Możesz liczyć na pełen profesjonalizm – markowe opakowania stworzone z zastosowaniem naszych produktów perfekcyjnie spełnią swoją rolę!